Choď na obsah Choď na menu
 


Zbieranie euromincí je krásna záľuba.

Začínajúceho zberateľa zväčša zaujíma to ako a kde získa nové mince do svojej zbierky. S postupom času rýchlo narastá počet mincí v zbierke. No a raz príde chvíľa, kedy zberateľova myseľ začína byť zamestnávaná myšlienkami typu:

"Kde mám uskladniť moje mince?"

"V čom mám skladovať svoje mince?"

"Aký systém si zvoliť na vedenie si prehľadu o svojich minciach?"

Na uvedené otázky neexistujú univerzálne odpovede. Každý zberateľ sa musí sám popasovať s ich zodpovedaním. Čo zberateľ, to iné priority. Preto existuje veľa spôsobov skladovania mincí a vedenia si ich prehľadu. Z vlastnej skúsenosti viem, že nájsť si ten svoj "najlepší" systém je náročné.

 

Tým, ktorí ešte nenašli vhodný systém skladovania svojich euromincí alebo rozmýšľajú o jeho modernizácii má táto stránka poslúžiť ako inšpirácia. 

 

Ako prvý by som chcel prezentovať svoj systém. Nasledovne uvádzam spôsoby, ktorými  skladujú svoje euromince iný zberatelia. Každý, kto sa chce podeliť o svoje skúsenosti so skladovaním svojej zbierky je vítaný. Stačí mi poslať fotografie svojej zbierky s prípadnými komentármi. Rád materiály spracujem a pripojím na túto stránku.  Informácie o vaše zbierke posielajte na:  zbierka.eurominci@gmail.com.

 

Môj spôsob skladovania euromincí

Tiborov spôsob skladovania euromincí

Romanov spôsob uskladnenia euromincí

Jozefov spôsob skladovania euromincí

Skladovania euromincí podľa Jozefa Kmeťa

Petrov systém triedenia mincí